Wyniki GPO Spinning - Puchar Burmistrza Oławy - 07.07.2024 r.

W dniu 7 lipca 2024 r. na rzece Odrze i jej kanałach w Oławie odbyły się zawody spinningowe z cyklu GPX Okręgu PZW we Wrocławiu pod honorowym patronatem Burmistrza Oławy Pana Tomasza Frischmanna który był jednocześnie fundatorem pucharów dla zwycięzców zawodów. Z ramienia Okręgu organizatorem zawodów było Koło Miejskie PZW nr 16 w Oławie,  były one rekordowe zarówno pod względem ilości zawodników, w imprezie wzięło udział 60 wędkarzy z Wrocławia, Strzelina,  Trzebnicy, Wołowa oraz Jelcza Laskowic i Oławy jak i ilości złowionych ryb. Z tego grona 57 zawodników zgłosiło komisji sędziowskiej złowione ryby, co jest również dotąd nienotowanym osiągnięciem w organizowanych przez Okręg zawodach spinningowych.  W sumie złowiono i zgłoszono komisji sędziowskiej  461 ryb.

Były to głównie okonie,  klenie, jazie oraz szczupaki, największą rybą był szczupak o długości 82 cm złowiony przez Henryka Kisiela z Koła nr 16 w Oławie. Należy tu podkreślić, że zawody odbyły się na „żywej rybie”, wszystkie złowione okazy  były fotografowane na tle specjalnej maty i natychmiast uwalniane do wody.

W wyniku siedmiogodzinnej rywalizacji zwyciężył Michał Olejnik z Koła nr 32 Fishing 24 Wrocław  łowiąc 2 bolenie oraz 2 klenie,  2 miejsce zajął Paweł Bojakowski  z Koła nr 16 Oława łowiąc 5 klenia oraz 10 okoni, 3 miejsce zajął Marek Głuszko z Koła nr 25 Wołów łowiąc 6 kleni i 9 okoni, 4 miejsce zajął Łukasz Mazur z Koła nr 84 Krokodyl Wrocław łowiąc jazia, 5 kleni oraz 9 okoni, 5 miejsce zajął Łukasz Wiśniewski z Koła nr 16 Oława łowiąc 2 klenie i 3 okonie, 6 miejsce zajął Janusz Szwarc z koła nr Krokodyl nr 84 Wrocław łowiąc szczupaka, klenia i 13 okoni.

Wszyscy uczestnicy  podkreślali doskonałą organizacje, również chwalono smaczny poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz również wspaniałą atmosferę panującą wśród wędkarzy biorących udział w rywalizacji.

Zwieńczeniem zmagań było uhonorowanie zwycięzców zawodów okazałymi pucharami które wręczył Zastępca Burmistrza Pan Andrzej Mikoda w asyście Prezesa Zarządu Okręgu PZW we Wrocławiu Andrzeja Świętacha.

W załączeniu szczegółowe wyniki zawodów oraz klasyfikacja po 4 turach.