Polski Związek Wędkarski Okręg we Wrocławiu Ośrodek Zarybieniowy Szczodre realizuje działanie 2.3 „Akwakultura środowiskowa” (grupa operacji rekompensaty wodnośrodowiskowe) na realizację operacji w ramach Priorytetu 2. Wspieranie zrównoważonej działalności w zakresie akwakultury oraz przetwarzania i wprowadzania do obrotu produktów rybołówstwa i akwakultury, przyczyniając się w ten sposób do bezpieczeństwa żywnościowego w Unii objętego programem Fundusze Europejskie dla Rybactwa na lata 2021-2027.
Operacja jest realizowana pod tytułem: Rekompensaty wodnośrodowiskowe 2023.
Projekt ma na celu realizację w obiekcie rybackim wymagań wykraczających poza podstawowe zasady dobrej praktyki rybackiej. Realizowane będą następujące pakiety:
1) Pakiet 1 – roczny całkowity przyrost masy ryb poniżej 1500 kg/ha powierzchni ogroblowanej obiektu chowu lub hodowli ryb oraz wykaszanie nie mniej niż połowy długości koron grobli na szerokość nie mniejszą niż 1 metr, co najmniej dwukrotnie w sezonie, w terminie do 15 września.
2) Pakiet 2 – w zakresie produkcji dodatkowych cennych gatunków ryb w ilości co najmniej 3,75 % masy rocznej produkcji karpia w danym obiekcie chowu lub hodowli ryb.
Operacja ma na celu wspieranie akwakultury zrównoważonej środowiskowo, zasobooszczędnej, opartej na wiedzy, jak również promowanie akwakultury o wysokim poziomie ochrony środowiska wraz z promowaniem zdrowia i dobrostanu zwierząt oraz zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.
W wyniku realizacji operacji zostanie osiągnięty następujący cel: Promowanie Akwakultury o wysokim poziomie ochrony środowiska lub wsparcie wykorzystania tradycyjnych lub przyjaznych środowisku praktyk i technik w chowie i hodowli ryb”
Wartość łączna pomocy w okresie pięciu lat: 570 994,95 zł
W tym wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 399 696,46 zł
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie #EFMRA
#rybactwo #FunduszeEuropejskieDlaRybactwa
http://www.rybactwo.gov.pl/
