Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Porozumienia zawarte na 2020 rok

Aktualności | 2019-10-22 | Publikujący: PZW Okręg we Wrocławiu

 

W dniu 18.10.2019r. PZW Okręg we Wrocławiu zawarł porozumienie o wzajemnym honorowaniu składek na zagospodarowanie i ochronę wód z następującymi okręgami PZW:

- Elbląg, Jelenia Góra, Nadnotecki- Piła, Słupsk, Zielona Góra. Ponadto kontynuowane jest porozumienie z okręgami: - Legnica, Wałbrzych.

            Ze strony PZW Okręg we Wrocławiu porozumienie podpisali Prezes ZO Andrzej Świętach oraz Dyrektor BZO Waldemar Szmajda.

           Tym samym na podstawie opłaty okręgowej można będzie łowić dodatkowo w ośmiu okręgach, prowadzone są rozmowy w sprawie porozumień z kolejnymi okręgami, o ich efektach będziemy informować na bieżąco.

 

Prezes ZO

Andrzej Świętach

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (21)

 • Wytrwaly Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Kolego Piotrze co bardziej zaradni drukują sobie zezwolenia za darmo na stronie okręgu legnickiego. Zasięgałem informacji w okręgu na temat ważności tych zezwoleń i usłyszałem że nie są ważne. Natomiast prezes jednego koła twierdzi że są ważne i drukują zezwolenia na okręg legnicki dla członków swojego koła rzekomo za zgodą okręgu wrocławskiego. Admin tej strony mimo moich próśb nie chce zamieścić na stronie informacji iż zezwolenia takie są nie ważne. Jedyna rada to drukować sobie takie zezwolenia i żądać zwrotu pieniędzy od macierzystego okręgu.

 • Działa Radosław Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  radoslaw84

  Kolego Piotrze zgadzam się z Tobą w ogóle jestem w szoku jak można pobierać opłatę za coś co i tak sami sobie drukujemy, czyli w tamtym roku można było wrzucić skarbnikom i nie pobierać opłat a w tym roku jeszcze kasować za to 10 zł.
  Ale patrząc na porozumienie to chyba tylko okręg Wrocławski chce się wzbogacić na tej opłacie POGRATULOWAĆ POMYSŁU.
  MYŚLĘ ŻE WĘDKARZE TO DOCENIĄ PODCZAS WYBORÓW :):):)

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  Kolego Radosławie, zanim cokolwiek napisze staram się sprawdzić informację aby być pewnym, że nie piszę bzdur. Ja drukowałem dla siebie i swoich kolegów i niestety członkowie okręgu Wroclaw muszą zapłacić 10 zł. Dla mnie jest to żałosna sytuacja, ale cóż począć. My wybieraliśmy swoich przedstawicieli i oni podejmują takie decyzje. Uważam, że obecna sytuacja w kraju i na świecie pokazała władzom PZW, że można dokonywać opłat bez potrzeby wklejania znaczków. Mam nadzieję, że niedługo opłaty będziemy mogli wnosić przez internet. Według mnie i nie tylko wszyscy by na tym skorzystali, a z pewnością wędkarze. Pozdrawiam

 • Działa Radosław Data dodania: 1 rok temu Oceń: 2 + / -

  radoslaw84

  STOJOWSKI PIOTR sory sprawdziłem i jednak Okręg Wrocław pobiera opłaty kierowałem się okręgiem wałbrzyskim bo tam nie ma żadnych opłat za wydanie zezwolenia.
  To są jakieś jaja jeden Okręg wydaje za darmo a drugi 10 zł opłata.
  Masakra

 • Działa Radosław Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  radoslaw84

  STOJOWSKI PIOTR co ty za bzdury piszesz, nic się nie płaci zezwolenie jest darmowe drukowałem dla siebie i znajomych i nic się nie płaci.
  Sprawdź co zaznaczasz a potem pisz bzdury

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 1 rok temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • julio Data dodania: 2 lata temu Oceń: -2 + / -

  Rozwiń
 • henryk_p Data dodania: 2 lata temu Oceń: 1 + / -

  Jest w polskim prawie możliwość działania w moim imieniu nazywa się to PEŁNOMOCNICTWO i na tej zasadzie do roku poprzedniego okręgi :trójprzymierza udzielały pełnomocnictw aby w ich imieniu wydawać zezwolenie oczywiście RZGW, PSR,nie kwestionowały tej formy współpracy międzyokręgowej.Prawdopodobnie jak dobrze pamiętam niejaki pan Wrona /ale mogę się mylić bo piszę z pamięci /napisał opinię prawną na zlecenie ZG jeszcze w poprzedniej kadencji która neguje pełnomocnictwa twierdząc że jest to poddzierżawianie obwodów rybackich.Ponieważ wasz Pełnomocnik jest pupilem władz centralnych PZW a ZG nie akceptuje takich porozumień to w dn.13.12.2019 zarządzeniem nr. 23 zerwał porozumienie trójstronne tak w skrócie wygląda rzeczywistość.Jeśli ktokolwiek ma prawnika w swoim środowisku niech zapyta,nie pytajcie okręgowego bo wątpię w jego obiektywizm w tej sytuacji.

 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 2 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • STOJOWSKI PIOTR Data dodania: 2 lata temu Oceń: 6 + / -

  Gratulacje pomysłu pozyskiwania zezwoleń na inne okręgi. Trzeba sobie pojechać do legnickiego, wałbrzyskiego i jeleniogórskiego - super !!! Z wykazu porozumień na 2020 niestety nic nie wynika. Napisano że okręg zawarł lub jest w trakcie formalizowania porozumień. A z kim zawarł a z kim formalizuje ??? Wczoraj czyli 30.12.2019 o godz. 21;20 kolega z okręgu wałbrzyskiego poinformował mnie, że już może wydawać zezwolenia dla członków okręgu Wrocław bo wcześniej miał takowy zakaz. W mojej ocenie dzieje się źle w naszym Okręgu. Szkoda, że ostatniemu Prezesowi nie dano się wykazać bo zapowiadał się bardzo dobrze. Wybory już niedługo, raptem rok więc pamiętajmy co nam obecni fundują. Pozdrawiam i życzę połamania w 2020.

 • Działa Radosław Data dodania: 2 lata temu Oceń: 7 + / -

  radoslaw84

  Ja się pytam dla czego okręg wrocławski nie wydaje zezwoleń.
  Z tego co udało mi się dowiedzieć to nawet nie mają wydrukowanych jeszcze i to jest wiadomość od prezesa koła wrocławskiego który był wczoraj po znaczki.
  Jakoś okręg wałbrzyski, legnicki, jeleniogórski potrafili wydrukować i podać gdzie wędkarze mogą takie zezwolenia pobrać.
  http://www.pzw.org.pl/walbrzych/cms/26535/punkty_pobrania_zezwolen_na_rok_2020_dla_wedkarzy_spoza_o_walbrz
  Legnica :
  http://www.pzw.org.pl/legnica/wiadomosci/199305/64/porozumienia_z_okregami_pzw_na_rok_2020
  Jelenia Góra
  http://www.pzw.org.pl/jeleniagora/wiadomosci/199403/60/wydawanie_zezwolen_na_amatorski_polow_ryb_wedka_w_okregu_pzw_w_j

 • henryk_p Data dodania: 2 lata temu Oceń: 7 + / -

  Informacja dla wędkarzy opłacających składkę na ochronę i zagospodarowania;

  -w ramach porozumienia Strefy I
  -tylko dla tych którzy opłacą PEŁNĄ ROCZNA NA WSZYSTKIE WODY (dotyczy też ulgowych)

  -porozumienie z Opolem tylko na wody graniczne (tak ćwierkają wróble)

  -składki niepełne (nizinna,górska) tylko na wodach danego okręgu (po zerwaniu trójprzymierza)

  -co do rejestru połowu ryb jest jak się nie mylę jest uchwała Zjazdu lub ZG

  Zanim opłacisz składkę przemyśl bo dopłaty leją mocno po kieszeni

  W nowym 2020 wielu uśmiechów przyjemności z uprawiania wędkarstwa dla wszystkich wędkarzy życzy H.Pokrzywa

 • tadek55 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 7 + / -

  Pod komunikatem rzecznika ZO we Wrocławiu w sprawie porozumień nie można zamieści komentarza boją się reakcji wędkarzy czy co innego mają do ukrycia.

 • tadek55 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 7 + / -

  Witam
  Właśnie znalazłem na stronie PZW Legnica i PZW Wałbrzych na temat działania Pełnomocnika Z O Wrocław jak zrywa jednostronnie Trójporozumienie między okręgami i niema zamiaru się spotkać ,olewa wędkarzy i działa jak chce.aby utrudnić wędkarzom życie. Zapraszam do przeczytania artykułów na stronach w/w okręgów

 • tadek55 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 6 + / -

  Dzwoniono do Z.O we Wrocławiu, nie wiedzą gdzie mogą pobrać zezwolenia członkowie z innych okręgów które mają porozumienie. Było jedno zezwolenie na trzy okręgi a teraz potrzeba na każdy okręg osobno. Z tego co wiem zasługa Pełnomocnika Okręgu Wrocław, który chce wypowiedzieć trójporozumienie.
  Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

 • x Roman Data dodania: 2 lata temu Oceń: -7 + / -

  Rozwiń
 • maniek37 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -15 + / -

  Rozwiń
 • qazxswedc Data dodania: 2 lata temu Oceń: 10 + / -

  Pamiętam rok, gdzie nie było porozumienia z Wałbrzychem a na Wodach Wrocławia np. Zalew Mietkowski był syf, smród i bezrybie... Także wojtas1977 daruj sobie takie mądrości.

 • Johnson Don Data dodania: 2 lata temu Oceń: -10 + / -

  Rozwiń
 • wojtas1977 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -24 + / -

  Rozwiń