Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Stanica, położenie i kontakt

   Lokalizacja Stanicy  ( N = 50.968244;   E = 16.625447 ) na północnym brzegu zb. Mietków bezpośrednio przy osłaniającym port  kruszyw  pirsie, zapewnia doskonałe warunki dla położonej w zacisznej zatoce przystani wędkarskiej oraz wspaniały widok na dominujący na przeciwległym brzegu zbiornika masyw Ślęzy 1).

   W przystani tej wypożyczyć można łodzie wędkarskie niezbędne do wędkowania na rozległej 900 hektarowej czaszy zbiornika.

   Obecnie Stanica składa się z dwu domków drewnianych, z których większy (147m²) mieści na parterze  świetlicę z aneksem kuchennym i kominkiem, sanitariaty, pomieszczenie biurowe oraz 2 osobowy pokój. W świetlicy tej, korzystając z dobrze wyposażonej kuchni, można zorganizować przyjęcia, poczęstunki, spotkania i zebrania dla max 30 osób. Na piętrze są 3 pokoje mogące pomieścić 10 osób.

Domek mniejszy (47m²) przeznaczony dla 5 osób ma na parterze salonik z kominkiem, kuchnię i toaletę, a na 1 piętrze 2 sypialnie. Wyposażenie obu domków jest  w standardzie turystycznym.

   Teren pomiędzy domkami a przystanią przygotowany jest na pole biwakowe z zapleczem sanitarnym (kontener z WC i natryskiem). Za  kontenerem przygotowane jest miejsce do czyszczenia złowionych ryb.  A tych w zbiorniku nie brakuje.  Z drapieżników złowić można okazałe sandacze, bolenie, sumy i okonie, rzadziej szczupaki.  Z białorybu słynne są mietkowskie leszcze osiągające wagę 4 - 5kg, jazie (2 - 2,5kg/szt.) i płocie.

   To właśnie atrakcje wędkarskie zbiornika w połączeniu z piękną lokalizacją Stanicy Wędkarskiej Mietków w Bożygniewie oraz z przystępnymi cenami powodują, że miejsce to chętnie odwiedzają nie tylko wędkarze.

 

1) kliknięcie napisu ze współrzędnymi, wyświetla mapę Googla z zaznaczoną Stanicą.

2) uaktualniono 22.11.2011r.


 

   W celu załatwienia formalności dotyczących korzystania ze Stanicy kontaktujemy się telefonicznie ze specjalistą ds. obsługi Stanicy Klaudią Słomską. 

                                                e-mail.: stanica.mietkow@gmail.com

                             tel.:   601 - 342 - 393